Kategori

Mesleki Yeterlilik Programları

İnceleme

0 (0 Değerlendirne)

Kurs Gereksinimleri

Bu eğitim; İzmir Tasarım Fabrikası projesi kapsamında, online hale getirilerek Gıda Tasarımı alanında kendini geliştirmek isteyenlerin hizmetine sunulmuştur. Bu kapsamda online eğitime katılım esnasında herhangi özel bir gereksinim bulunmamaktadır. Lakin eğitim konularının daha iyi anlaşılması ve çalışmanız esnasında eğitim dosyalarının yüksek kaliteli hallerine ulaşabilmeniz adına "Yardımcı Dokümanlar" bölümüne göz atmanızı tavsiye etmekteyiz.

Eğitim Tanımı

Gıda Tasarımı, tüm ürün sürecini ele almaktadır. Yemek tasarımı, yemek pişirmek, servis etmek, ve taşımak için tasarlanmış ürünlerle ilgilidir.

Gıda Tasarımı Eğitimi; takım-rehber-eğitmen-paydaş işbirliğiyle, AB Projesi kapsamında kurulan İzmir Tasarım Fabrikası (IDF) tarafından tasarlanmış, alıştırma ve paydaş projesinden oluşan 7 Modül, 3 Ders, 1 Gıda Tasarımı Sınavı ve 1 EQAVET Akreditasyonu'nu kapsayan bir süreçtir.

Ders Çıktıları

Bu eğitimi alan kişiler;
Gıda tasarımı hakkında bilgi sahibi olacak,
- Gıda tasarımın alt başlıklarını öğrenecek,
- Yemek alanı tasarımı hakkında bilgi edinecek,
Gıda için iç tasarımda kullanılan metodolojiyi, yiyecek hazırlamadan mutfak tezgahı için kullanılacak en iyi malzemeyi bilmeyi, yeme ortamında doğru ışığı, sıcaklığı ve renkleri oluşturabilmeyi, yeme deneyiminin dinamiklerine kadar birçok gıda unsurunun bilgisini öğrenmiş olacak,
Gıda tasarımcısı olmak için yapması gerekenleri öğrenecek,
- Tasarım düşüncesi ve gıda yeniliği hakkında bilgi edinebilecektir.

Eğitim İçeriği

1 Gıda Tasarımı Nedir? (Modül 1-2-3)
14 Min

Gıda tasarımı nedir, hangi başlıklardan oluşur gibi temel bilgilere sahip olacaksınız.


2 Yemek Alanı Tasarımı (Modül 4-5)
10 Min

Gıda için iç tasarımda kullanılan metodolojiyi, yiyecek hazırlamadan mutfak tezgahı için kullanılacak en iyi malzemeyi bilmeyi, yeme ortamında doğru ışığı, sıcaklığı ve renkleri oluşturabilmeyi, yeme deneyiminin dinamiklerine kadar birçok gıda unsurunun bilgisini öğrenmiş olacaksınız.


3 Nasıl Gıda Tasarımcısı Olunur? (Modül 6-7)
8 Min

Gıda tasarımcısı olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilecek, tasarım düşüncesi ve gıda yeniliği hakkında bilgi edinebileceksiniz.


1 Gıda Tasarımı [Quiz]
15 Min


1 EQAVET Akreditasyonu [Quiz]
1 Min


1. Gıda Tasarımı Nedir? (Modül 1-2-3)
2. Yemek Alanı Tasarımı (Modül 4-5)
3. Nasıl Gıda Tasarımcısı Olunur? (Modül 6-7)

IDF

Administrator

İzmir Tasarım Fabrikası

Administrator

İzmir Tasarım Fabrikası temel düşünce yapısı olarak “Tasarım Odaklı Düşünce” (TOD) metodunu benimsemekte ve bunu öğrenim deneyimlerinde de uygulamaktadır.

0 Değerlendirne
0 İnceleme
9 Katılımcı
10 Eğitim

Herkes bireysel varlığını temsil etmenin yanı sıra bir topluluğun parçasıdır. İşbirliği, katılımcılık, dayanışma ve paylaşım kültürü birlikte üretmenin ve gelişmenin anahtar kavramlarıdır. İzmir Tasarım Fabrikası (IDF), bilgi ve deneyimi paylaşırken yeni oluşumlara ilham olmayı amaçlar. Meraklı, araştırmacı, yaratıcı, yenilikçi karakteriyle fikir yürütme ve yeni bakış açıları geliştirebilme kabiliyetine sahiptir. Birlikte tasarlayıp birlikte üretmek, değeri birlikte inşa etmek değerlidir.

IDF, sadece insanlara değil; tüm canlılara ve dünyaya karşı sorumluluk sahibidir. Kişiler ve kurumlarla iletişiminde, üstlendiği rol ve duruşuyla tüm faaliyetlerinde bu sorumlulukla hareket eder. Sadece bugün için değil; gelecek için değer yaratmayı önemser. Bu yüzden devamlılığı sağlamaya, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir olmaya özen gösterir. IDF çatısı altında herkes kendisine, çevresine, ekibine, topluluğa ve dünyaya karşı sahip olduğu sorumluluğun bilincindedir.

IDF, işbirliği odaklı bir platform ve model olarak birleştirici bir özelliğe sahiptir. Ortak hareket edebilmek için koordinasyonu sağlamak, birliktelik duygusunu kazanmak ve paylaşımcılık önemlidir. Farklı disiplinlerden, farklı görüşlerden ve farklı deneyimlerden beslenen IDF, katı ve değişmez bir yapı yerine sürekli yenilenen, esnek bir yapıyı benimser. Yerel unsurların güç birliğine inanır. Bağımsız, kolaylaştırıcı ve esnek yapısı, değişen koşullara hızla uyumlanmasını, kapsayıcılığı ve çoğalmayı sağlar.

Katılımcı Geri Dönüşleri

Gıda Tasarımı

0

Eğitim Değerlendirmesi
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%

Yorum bulunamadı

Giriş Yap veya Kayıt Ol (Bir inceleme göndermek için)

İnceleme

Alışveriş Sepetin

Loading...